بیانیه گروه تلاشگران یاری همدل به مناسبت روز جهانی کودک

| اخبار گروه تلاشگران | 0 دیدگاه
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
نسخه مناسب چاپ

۲۰ نوامبر بعنوان روز جهانی کودک در مجامع بین المللی شناخته میشود، کودک یعنی هر شهروندی  که طبق کنوانسیون حقوق کودک زیر هجده سال سن داشته باشد.
اما سخن از کودکی و شهروندی در این روزها و این جغرافیا گویی داستانی پر آب چشم است، از کدام کودک نام ببریم که به گوش یونیسف و نمایندگان خاموش این نهادبین المللی برسد، که ندیدن، نشنیدن و عدم درک آنان راسالها  انتخاب کرده اند؟
برای خونخواهی  کودکان و نوجوانان کشته شده ومجروح این روزها در این سرزمین و دهها کودک دستگیر شده‌ی دیگر باید به خدای رنگین کمان شکایت برد !!..یا سازمان عفو بین الملل !!….و پیمان نامه حقوق کودک!!؟به قوه قضائیه یا مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک؟
ما در ایران در شرایطی وارد روز بیست نوامبر روز جهانی کودک می شویم که ده ها کودک در بیخبری والدینشان مفقود یا از مدارس برده شده اند و هیچ نهاد داخلی یا بین المللی مسئولیت حفاظت از جان پاکشان را به عهده نگرفته اند.
گروه تلاشگران یاری همدل ، بعنوان یک نهاد مدنی وفعال درحوزه کودک،…و دغدغه مندوضع کودکان ودانش آموزان نگرانی خود را از وضعیت فعلی آنان که دربازداشت هستندو مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند به یونیسف یا هر نهاددیگری که گوشی برای شنیدن  وپذیرش پیگیری این حوادث راداشته باشند راابراز میداریم و خواستار پایبندی حداقلی این نهادها به مفاد پیمان نامه حقوق کودک و پیشگیری از صدمات جبران ناپذیر جسمی و روانی به کودکان معصوم وپاک ، آینده سازان این سرزمین راداریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:


دیدگاه خود را بنویسید:

با استفاده‌ی کم‌تر از کاغذ؛ در مراقبت از محیط‌زیست سهیم باشیم.

تمامی حقوق معنوی مالكیت این مطلب برای موسسه افرا محفوظ است.
http://talaashgaraangroup.ir